Güzellik

Yara İzleri İçin Doğal Krem: Aleo Vera Kremi

Yara izleri, vücudumuzun neresinde ve ne büyüklükte olursa olsun görünüşümüzü ve özgüvenimizi olumsuz etkiler.  Ancak evde hazırlayacağımız doğal kremlerle yara izlerini tamamen ortadan kaldırabilir ya da görüntüsünü azaltabiliriz.

Yara izleri için evde yapılacak doğal krem tarifimize geçmeden önce şunu belirtmemizde fayda var; yara izleri bir kesik ya da yanıktan ortaya çıkmış olabilir ve bu izler geçici veya kalıcı olabilmektedir. Örnek verecek olursak;  sezaryen doğum esnasında oluşan yara izleri kadınlar arasında çok görülmektedir. Ve bu izler, bu doğumdan kaynaklandığı için doğum sonrası önlenemeyecek izlerdir.

Ancak hemen moralinizi bozmayın! Size iyi bir haberimiz var, yara izini tamamen ortadan kaldıramasanız da görüntüsünü azaltabilirsiniz. Böylece, dış görünümünüz sizin için endişe verici olmaktan çıkarak özgüveninizi geri kazanabilirsiniz.

Son olarak ise insan vücudu yara izleri ile başa çıkma konusunda iyi olduğu için, izler zamanla kendiliğinden geçmeye eğilimlidir.  Yine de yara izlerinizin iyileşme sürecini tarifini vereceğimiz ev yapımı doğal kremleri kullanarak hızlandırabilirsiniz.

Yara İzi Görüntüsünü Azaltacak Ev Yapımı Aloe Vera Kremi
Yara İzi Görüntüsünü Azaltacak Ev Yapımı Aloe Vera Kremi

Yara İzi Görüntüsünü Azaltacak Ev Yapımı Aloe Vera Kremi

Son yıllarda kozmetik sektöründe oldukça popüler olan aloe veranın iyileştirici özellikleri yara izi görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Bunun yanı sıra, aloe vera bitkisinin içerdiği kristal de yara ve yanıkları iyileştirici bir özelliğe sahiptir. Bu ev yapımı aleo vera kremini kullandıktan sonra, cildinizin daha temiz, canlı ve daha nemli olduğunu fark edeceksiniz.

Ev Yapımı Aloe Vera Kremi İçin Malzemeler

-1 yemek kaşığı doğal Hindistan cevizi yağı  (15 g)

-1,5 bardak aloe vera jeli (375 ml)

-20 damla esans yağı

-1,5 bardak buğday tohumu yağı (21 ml)

-20 damla kuşburnu yağı

Ev Yapımı Aloe Vera Kreminin Hazırlanışı

İlk olarak, Hindistan cevizi yağını ve aloe vera jelini bir kap içerisine alın. Kap içerisine aldığınız Hindistan cevizi yağı ve aleo vera jelini kremsi bir kıvama gelene kadar karıştırın (losyon kıvamına benzer olsun). Ardından krem halini alan bu karışıma buğday tohumu yağını, esansı ve kuşburnu yağını ilave edin ve tekrar karıştırın.

Elde ettiğiniz bu krem ile yara izlerinizi, günde bir veya iki kez masaj yapın. Zamanla yara izlerinizin azaldığını fark edeceksiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı