Sağlık

Madecassol Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Madecassol krem, genel olarak yara ve yanık tedavisinde kullanılsa da kozmetik amaçlı olarak da bu kreme başvurulabiliyor.

Daha çok yanık ve yaralardan sonra kullanılan medikal bir krem olan Madecassol, Bepanthol ve Expigment kremden farklı olarak daha etkili ve daha güzel kokuya sahiptir. Bu kremler, yaygın şekilde karıştırılarak da kullanılıyor.

Madecassol Krem Ne İşe Yarar?

Sivilce ve akne izlerinin ortadan kaldırılması için kullanılan en etkili merhemlerden biri olan Madecassol, ergenlik döneminde oluşan sivilce izleri için kullanılmaktadır. Bu sivilce izlerinin vücudun hangi bölgesinde olduğunun bir önemi yoktur, tüm vücut için uygun bir kremdir.

– Sırtta ve yüzde ortaya çıkan bu sivilce izleri için Madecassol krem, kesin çözümdür.

–  Temel amacı güneş ve diğer yanıkları tedavi etmek olan krem, yanık izlerinden kurtulmak içinde sıkça tercih edilmektedir.

– Genellikle kaynar su dökülmesine bağlı ve diğer nedenlerden oluşan yanık izleri için gerçekten mucizevi bir kremdir.

– Ameliyat ve dikiş izleri içinde sıkça başvurulan bu krem, özellikle yeni ameliyat izleri için doktorlar tarafından önerilmektedir.

– Bu kremi, emzirme nedeniyle meme uçlarında meydana gelen çatlaklarda da kullanabilirsiniz. Ancak bu kullanımdan sonra bebeğinizi emzirirken meme uçlarının temizlenmesi unutulmamalıdır.

– Jilet, faça, kağıt kesiği gibi geçmesi zor izleri bu kremi kullanarak gözle görülür oranda ortadan kaldırabilirsiniz.

– Ciltte yaşlanma kaynaklı oluşan karartı ve izler için Madecassol kremi deneyebilirsiniz.

– Bu krem, hamilelik ve hamilelik sonrası meydana gelen karın bölgesindeki çatlakların ortadan kaldırılmasına da yardımcı olur.

– Madecassol, aynı zamanda dudak çatlaklarını iyileştirmede büyük rol oynar.

– Yine uçukları temizlemek için de bu krem kullanılabilir.

– Bütün bunlarla birlikte günlük cilt bakımında da cildi nemlendirmek amacıyla bu kremi kullananlar oldukça fazladır.

Madecassol Krem Nasıl Kullanılır ?

Madecassol kremi, Bepanthol krem ile karıştırarak etkisi daha güçlü hale getirilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken karışım haline getirilmiş kremin, açık yara izlerine sürülmemesidir. Hazırlanan krem, kapanarak kabuk bağlamış izlerin tedavisi için kullanılabilir. Eğer bu karışım açık yaralara sürülürse istenmeyen yan etkilerle karşılaşılabilir.

Sivilce izleri için kullanılan Madecassol krem, cilde ince bir tabaka halinde uygulanarak cildin kremi iyice emmesi beklenir. Bu krem aşırı miktarda sürülürse ciltte tahrişe yol açabilir.

Kremi uyguladıktan sonra temizleme işlemi yapmadan 2-4 saat kremin cildinize nüfuz etmesini beklemelisiniz. Bu şekilde en etkili sonuca ulaşabilirsiniz.

Bu kremi sürüldükten sonra güneşe çıkılması önerilmiyor. Eğer Madecassol, yaz aylarında kullanılacaksa kesinlikle güneş kremi ile birlikte uygulanmalıdır.

Madecassol Kremin Yan Etkileri

Madecassol kremin faydaları kadar yan etkisinin olup olmadığı da araştırılıyor. Peki, Madecassol’un herhangi bir yan etkisi bulunuyor mu? Madecassol kremi kullananlardan gelen yorumlara göre bazı durumlarda aşağıdaki yan etkilerle karşılaşılabiliyor.

Ciltte alerji oluşumu

– Baş ağrısı

– Uyuşukluk hissi

– Mide bulantısı

– Karın ağrısı

– Ciltte pullanma veya döküntü

– Ciltte aşırı batma hissi

– Deride kabarma

Her insanın cilt yapısı farklı olduğu göz önüne alınarak Madecassol krem kullanılmadan önce mutlaka uzman bir doktora danışılmalıdır.

Söz konusu yan  etkilerden herhangi biri veya birkaçı ile karşılaşılırsa derhal kremi kullanmayı bırakarak size en yakın sağlık kurumuna müracaat ediniz.

Madecassol Krem Ne Kadar Sürede Sonuç Verir?

Bu soruya net bir cevap vermek mümkün değildir. Madecassol, piyasadaki en etkili kremlerden biri olsa da yara izlerinin oluşma nedeni, büyüklüğü ve derinliğine göre iyileşme süresi farklılık gösterir.

Düzenli olarak kullanıldığı takdirde bir sivilce veya yara izinde 2-3 hafta içerisinde gözle görülür bir azalma ve beyazlama görülür.

Sivilce veya yara izlerinden tamamen kurtulmak için bu kremi 3-4 ay düzenli kullanmak gerekir.

Madecassol Krem fiyatı

Eczanelerden temin edilebilen Madecassol krem fiyatı 29.06 TL’dir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı