Güzellik

Madecassol krem ile yapılan cilt bakım maskeleri

En çok tercih edilen cilt bakım merhemlerinden olan Madecassol krem, kullanım yelpazesi oldukça geniştir. Bu yüzden, her evde bulunan kremler arasında yer alır.

Her 1 gramında 10 mg Centella asiatica bitkisi özü içeren Madecassol krem, Asya ülkelerinde uzun yıllar cilt bakımı için kullanılan Gotu Kola bitkisinden elde edilmektedir. Madecassol, bu içeriği sayesinde cildimizdeki hücrelerin hızlı bir şekilde yenilenmesi, ölü hücrelerin yerine yeni hücrelerin gelmesini sağlar. Bu özelliği ise, birçok cilt sorununa çözüm olmaktadır. Madecassol, 40 gramlık tüplerle eczanelerden satışa sunulmaktadır.

Madecassol krem ne için kullanılır?

– El ve ayaklarda meydana gelen çatlakların tedavisinde etkili olan Madecassol, aynı zamanda dudak bölgesinde oluşan uçukların iyileşmesinde kullanılır.

– Cerrahi müdahaleler sonucu ortaya çıkan yaraların tedavisinde etkilidir.

– Kremin kullanım alanlarından biri de doğum sonrası ve hızlı kilo alıp vermeye bağlı oluşan cilt çatlaklarını görünümünü azaltmaktır.

Aşırı kuruyan ciltleri nemlendirmek için Madecassol kremi tercih edebilirsiniz.

– Madecassol, sünnet sonrası ve genital bölgelerde oluşan yırtılmalarda kullanılan kremler arasında yer alır.

– Bebek emzirmeden kaynaklanan göğüs uçlarında ortaya çıkan çatlakların iyileşmesine yardımcı olur.

– Ergenlik döneminde beliren sivilce ve sivilce izlerinin tedavilerinde kullanılır.

– Yüzeysel yanıklar olan 1. ve 2. derece yanıkların iyileştirilmesi de Madecassol kremin kullanım alanlarına girmektedir.

– Madecassol, cildin tahriş olan bölgelerini onarma konusunda oldukça başarılıdır.

– Ağda, dövme gibi işlemlere bağlı ortaya çıkan cilt hasarlarının onarılmasında kullanılan Madecassol, radyasyon tedavisi sonrası meydana gelen cilt dezanformasyonlarında da etkilidir.

– Kabuk bağlamış sivilceler ve sivilce izlerini iyileştirmeye yarayan krem, bölgesel deri ülserini de tedavi eder.

Madecassol krem kullanımı

Doktor özel bir kullanım talimatı vermediği takdirde 1-2 kez sürmek yeterli olacaktır. Madecassol, etkilenen cilt üzerine ince bir tabaka halinde uygulanır. Madecassol krem tedavisinin süresini ise uzman doktor karar verir.

Alerjik reaksiyon veya ciltte döküntüye rastlanırsa vakit kaybetmeden en yakın sağlık kuruluşuna ya da uzman bir doktora başvurulması gerekir.

Krem hamilelik ve emzirme döneminde kullanılacaksa kesinlikle doktor onayı alınmalıdır. İlacı hamilelikte ve emzirme döneminde kullanırken mutlaka doktorunuza danışın.

Cildi Yenileyen Krem Maskesi

 Madecassol kullanarak yapacağınız bu cilt bakım maskesi, cildi daha hızlı yenileyerek cildin daha genç bir görünüm kazanmasına olanak sağlar. Öte yandan, bu maske sivilce izleri ve çeşitli edenlerden kaynaklanan lekeleri ortadan kaldırır.

 Malzemeler:

– Madecassol krem

Bepanthol

– 1 Ampul E Vitamini

Yapılışı:

Aynı miktarlarda olmak üzere Madecassol ve Bapanthol krem içerisine 1 ampül E vitamini ilave ederek güzelce karıştırın.

Elde edilen karışım, maske olarak yüze uygulanır. Yaklaşık yarım saat ciltte bekletilen maske, ılık su ile yüzden çıkarılır.

Bu maskeyi, cilt tipine veya ihtiyaca göre haftada 1-2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Madecassol Krem ile Yara İzleri Maskesi

Madecassol ile hazırlanacak olan bu maske, yara ve dikiş izlerinin daha hızlı iyileşmesini sağlar.

Malzemeler:

– Madecassol krem

Aloe vera jel

Yapılışı:

Madecassol kremin içerisine aloe vera yapraklarından elde edilen jel eklenerek karıştırılır. Hazırlanan bu karışım, her gün yara ve dikiş izinin bulunduğu bölgeye uygulanır. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde zamanla yara izlerinin yok olduğunu fark edeceksiniz.

Madecassol krem fiyatı

Madecassol kremin 2020 fiyatı, 29.06 TL’dir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı