Güzellik

Kolay makyaj yapma tüyoları nelerdir?

Yazı İçindekiler

Artık makyaj yaparken saatlerce aynanın karşısında vakit harcamanıza gerek kalmayacak. Vereceğimiz makyaj tüyoları ile birkaç adımda kusursuz bir görünüme kavuşabilirsiniz.

ruj
ruj

Ruj

Dudaklarınızı ön plana çıkarmak istiyoranız ruj  sürdükten sonra dudak çevrenize kapatıcı uygulayın. Eğer dudaklarınız inceyse dudaklarınızın ortasını parlak göstererek daha dolgun görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunu yapmak için kullandığınız rujla aynı renge sahip olan lip gloss’u dudağın ızın ortasına sürerek dağıtmanız yeterli olacaktır.

Kolay makyaj yapma tüyoları
Kolay makyaj yapma tüyoları

Rimel

Kirpiklerin hacimli ve gür görünmesi için maskara dikey şekilde kirpiklere sürmek yerine kirpik diplerinden başlayıp, zikzak haraketlerle uygulanmalıdır.

Eyeliner

Eyeliner çekerken kuyryğunu eşitlemek çok önemlidir. Kuyruğun bitim noktasını belirlemek için iki küçük nokta oluşturup, daha sonra o nokta üzerinden bir çizgi çekilirse düz ve eşit kuyruklu olur. Genel olarak eyeliner  çekmek zor gelse de bu şekilde uygulandığında oldukça kolaydır.

Fondöten

Fondöten kullanılırken en önemli konu, doğru renk seçimidir. Fondöten akınırken bilek içi veya ele değil mutlaka çene veya yanaklarda denenmelidir. En iyi sonucu almak için ise fondöteni kesinlikle fırça veya sünger ile uygulanmalıdır. Fondöten fırça ile uygulandığında makyaj yapılmamış gibi doğal bir görünüm oluşur. Ancak kapatıcı bir işlev sağlamasını istiyorsanız sünger ile uygulamayı tercih etmelisiniz.

Far

Far sürerken far fırçasını sağa sola hareket ettirerek uygulamak yerine kirpik diplerinden başlayıp 90 derece yukarıya doğru sürmek gerekir.  Bu şekilde hem kirpik diplerinden boşluk kalmayacak hem de farın gerçek rengi ortaya çıkacaktır. Göz kapağının tamamına bu şekilde far sürüldüğü takdirde hem diğer yöntemdeki gibi göz çevresine farın tozları dökülmez hem de sürdüğünüz far gün boyu kalıcı olur.

Kontur

Kontur uygulamasını şakak, elmacık kemiği ve çene kemiği hattınıza 3 rakamı çizip fırça yardımı ile dağıtırsanız en harika görünümü ve pratik sonucu alabilirsiniz. Yüzünüzü ortaya çıkarmak istiyorsanız kontur uygulamasını saç çizgisi boyunca uygulamalısınız. Bu şekilde uygulanan kontur ker zaman daha şekillendirilmiş bir yüz ortaya koyar.

Highlighter

Highlighter uygularken kaş altınızdan elmacık kemiği üstüne 2 rakamı çizip dağıtırsanız makyajınız daha kusursuz şekilde görünür.

https://kadinseverse.com/cilt-yapisini-bozan-aliskanliklar/

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı