Güzellik

Kırışıklık Önleyici Doğal Maskeler

Cilt çok hassas olduğu için ona iyi bakabilmek için beslenme ve uyku düzenine dikkat etmek gerekiyor. Bunun yanı sıra, doğru cilt bakım ürünleri kullanmalıyız. Doğal yollarla cilt bakımı yapmak ve kırışıklıkların önlenmesini sağlamak amacıyla çeşitli yöntemler bulunuyor. Şimdi size basit yöntemlerle kırışıklık önleyici doğal maske tarifleri paylaşacağız.

Kırışıklık Önleyici Yumurta Maskesi

Kırışıklık önleyici yumurta maskesi, mevcut kırışıklıkların görünümünü azaltır ve yeni kırışıklıkların oluşmasına engel olur. Protein açısından oldukça zengin olan yumurta, cilt yapısının beslenmesine ve kolajen sentezinin üretiminin artırılmasına katkı sağlıyor.

Özellikle kuru ciltlerin nem kazanması ve cilt kırışıklıklarının önlenmesi için bal ve yumurta ile hazırlanan bu ev yapımı maske olumlu etkileri ile biliniyor. Şimdi gelelim bu doğal maskenin tarifine…

Malzemeler

1 adet yumurta akı

1 çorba kaşığı doğal bal

– 5 damla sandal ağacı yağı

– 4 damla rezene yağı

Tüm malzemeler temiz bir kaba alınarak güzelce karıştırılır. Temizlenmiş cilt yüzeyine hafif dairesel hareketlerle sürülür. Yaklaşık 20 dakika ciltte bekletildikten sonra ılık su ile yıkanır. Kırışıklık önleyici bu doğal maske haftada 2-3 kez uygulanır.

Kırışıklık Önleyici Maya Maskesi

Erken yaşta oluşan kırışıklıkları önlemek ve kırışıkların görünümünü azaltmak için maya maskesi oldukça etkili çözümlerden biridir. Kırışıklık önleyici maya maskesi cilde genç bir form kazandırırken çizgi ve kırışıklıkları da en aza indirir. İşte ev yapımı maya maskesi tarifi…

Malzemeler

1 çay kaşığı yaş maya

– 1 çay kaşığı yağlı süt

– 1 çay kaşığı doğal bal

Tüm malzemeleri temiz kap içinde güzelce karıştırın. Elde edilen maskeyi temizlenmiş cildinize uygulayın.

Kırışıklıkları önlemek için kullanılan maya maskesi, haftada 2- 3 kez uygulanabilir. Her uygulamada cildin güzelce temizlenmesi ve makyajdan arındırılması gereklidir. Ardından ise temizlenen cilde ince bir tabaka halinde uygulanır. Yaklaşık 30 dakika ciltte bekletildikten sonra, ılık suyla durulanarak temizlenir.

Paylaştığımız maskeler düzenli uygulandığı takdirde birkaç ay içinde daha genç bir cilt görünümü elde edebilirsiniz.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı