Sağlık

Hametol Krem Nedir? Nasıl kullanılır?Ne işe yarar?

Hametol krem, yaşın ilerlemesine ve çevresel faktörlere bağlı olarak cilt tonundaki eşitsizliği ve cilt lekeleri için kullanılan bir üründür.

Ciltte zaman içerisinde farklı faktörlerden kaynaklanan ton eşitsizliği meydana gelir. Özellikle hormonların değiştiği süreçlerde ciltte çeşitli sorunlar ortaya çıkar. Bu problemler genellikle kadınlarda hamileliğe bağlı olarak görülüyor. Ancak hamileliğin yanı sıra kullanılan kozmetik ürünler de cilde büyük hasar verir. İşte bu durumlarda yardımınıza Hametol cilt bakım kremi koşar.

Hametol Krem Nedir?

Abdi İbrahim ilaç şirketine ait olan Hametol krem, cilt sorunlarını iyileştirmede mucizevi bir etkiye sahiptir. Bu kremi bu kadar özel kılan ise, içeriğinde kimyasal bulundurmamasıdır. Hametol’un bünyesinde diğer kremlerin içerisinde yer alan parfüm, alkol, civa, paraben, ve koruyucu madde bulunmaz.

Hametol cildi tahriş etmediği için en hassas cilde sahip kişiler bile gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Bu krem, yüzün ve vücudun diğer tüm bölgesinde kullanıma uygundur. Cildi çevresel etkenlere karşı koruyan bu kremin kullanımı da oldukça basittir. Temel işlevi nemlendirmek olan Hametol krem, özellikle sonbahar ve kış aylarında kullanılması gereken ürünlerin başında gelir.

Hametol krem ne işe yarar?

Hametol kremin faydaları, saymakla bitmiyor. Kış mevsiminde yanınızdan ayırmak istemeyeceğiniz bu krem, tüm cilt tipine uygundur. Gelelim kremin faydalarına;

– Cildi soğuk havaların vereceği hasardan korur.

– Ciltte oluşan güneş lekesini ortadan kaldırır.

– Bozulan cilt tonunu eşitler.

– Cilde ihtiyacı olan nemi kazandırır.

– Cildin derin katmanlarına nüfus ederek cilt hücrelerini uyarıp cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Epilasyon ve ağda sonrasında ciltte oluşan tahrişi ortadan kaldırır.

– Rüzgarın neden olacağı hasara karşı cildi korur.

– Cildin elastikiyet yetisini arttırarak cildi daha genç bir görünüme kavuşturur.

– Cilt üzerinde ortaya çıkan kızarıklık ve morlukları iyileştirir.

Hametol Krem Çeşitleri

Hametol kremin Hametol cilt bakım kremi, Hametol onarıcı bakım kremi ve Hametol bebek pişik kremi olmak üzere 3 farklı ürünü bulunmaktadır.

Hametol Cilt Bakım Kremi 

Hametol cilt bakım kremi, cildin gün içinde ihtiyaç duyduğu nemi karşılar. Tamamen doğal maddelerden üretilen bu krem, nemsiz ciltlere gerektiği nemi sağlar. Öte yandan, cildin elastikiyet özelliğini arttırır. Bu yüzden bu kremi kullanarak cilt üzerinde oluşacak kırışıklıkların önüne geçebilirsiniz.

Bu kremi düzenli kullanarak cildin daha parlak ve pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cilt temizliğinin ardından gönül rahatlığı ile kullanılabilen bu krem, gün içerisinde de cildinizin ihtiyacına göre kullanabilirsiniz.

Hametol Onarıcı Bakım Kremi 

Hametol onarıcı bakım kremi, yıpranan ve yorulan ciltleri tekrar onarma özelliğine sahiptir. Hametol onarıcı kremi, ciltte meydana gelen her türlü zedelenme, tahriş, kızarıklık ve ezilmeleri tedavi eder. Bu krem, cildin sağlığına kavuşmasına ve hücrelerin onarılmasına yardım ederken epilasyon ve ağda sonrası kullanıma uygundur.

Hametol Bebek Pişik Kremi

Hametol pişik kremi, yeni doğan bebekler başta olmak üzere tüm hassas cilde sahip olan kişiler için uygun bir üründür. Bünyesindeki doğal maddeler sayesinde bebeğin cildine zarar vermezken pişik oluşumunu da engeller.

 Hametol  Kremin Yan Etkileri

Hametol kremin yan etkisi bulunmamaktadır. Tamamen doğal ürünlerden üretildiği için bebeklerde bile gönül rahatlığı ile kullanılabilir.  Ancak her ihtimale karşı, kremi kullanırken göze ve ağza temasından kaçınılması öneriliyor.

Krem kullanımı sonrası ciltte beklenmedik bir durum ile karşılaşılırsa derhal kremin sürüldüğü bölge bol su ile yıkanmalı ve uzman bir doktora başvurulmalıdır.

Hamile ve emziren anneler, bu kremi doktor denetiminde kullanabilir.

Hametol Krem Tüylenme Yapar mı?

Tüylenme yapmayan bu krem, vücudun her bölgesinde kullanıma uygundur.

Hametol Krem Nerede Satılır?

Eczanelerden kolaylıkla temin edilebilen Hametol kreme, aynı zamanda online satış yapan kozmetik mağazalarından da ulaşılabilir.

Hametol Krem Fiyatı Ne Kadar?

Hametol krem fiyatı; eczanelerde, kozmetik satış yapan web sitelerinde ve diğer mağazalarda 15,90 TL’dir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı