Güzellik

Ev Yapımı Botoks Etkili Maskeler

Botoks yaptırmak istemeyenler kişiler, doğal yöntemlerle hazırlanan ev yapımı botoks etkili maskeler tam size göre! Bu maskeler, botoks yaptırmadan da, aynı etkileri doğal malzemelerle görmek isteyenler için en iyi seçenektir. Bu maskeler gerçekten oldukça etkilidir ki doğru yapıldığında vücudunuza herhangi bir dış madde girmeden de mucizeler yaratılabileceğinin bir göstergesidir.

Vücudunuza herhangi bir kimyasal madde enjekte etmeden 15 yaş daha genç görünmek istiyorsanız botoks etkisi olan bu maskeleri mutlaka denemelisiniz.

Botoks Etkili Yüz Maskesi

Malzemeler

1 yemek kaşığı yoğurt

– 85 gram saf havuç suyu( 3 ons)

– 1 yemek kaşığı mısır nişastası

Hazırlanışı

Mısır nişastasını bir tencereye alın ve tamamen eriyene kadar maden suyuyla güzelce karıştırın. Karışımın kalınlaşması için tamamen soğuması için bekletin. Elde edilen karışım soğuduktan sonra, yoğurt ve 85 gram havuç suyunu ilave edelim ve malzeme pürüzsüz bir krema haline gelene kadar karıştırmayı sürdürelim.

İyice yüzünüzü yıkayarak temizleyin ve herhangi bir makyaj, krem veya herhangi bir diğer ürün yüzünüzde kalmadığından emin olunuz. Bir fırça yardımıyla boyun tabanından alnınıza kadar dikey hareketlerle yüzünüze maskeyi sürün. Her zaman dikey hareketlerle yapınız ve asla dairesel hareketler yapılmaması gerektiğini unutmayın. Sürme işlemi tamamlandığında yüz maskesini kurumaya bırakın. 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzdeki maskeyi ılık suyla çıkarın.

Yaş Mayalı Botoks Etkili Maske

Yaş mayalı botoks etkili maskeyi boyun, yüz bölgenize haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Malzemeler

1 tatlı kaşığı yaş maya

1 tatlı kaşığı kakao

– 1 tatlı kaşığı bal

– 2 damla limon

– 1 tatlı kaşığı süzme yoğurt

Hazırlanışı

1 tatlı kaşığı yaş mayayı, 1 tatlı kaşığı kakaoyu,1 tatlı kaşığı balı, 2 damla limonu ve 1 tatlı kaşığı süzme yoğurdu bir kasede pürüzsüz bir hal alana kadar güzelce karıştırın. Daha sonra elde edilen bu karışımı kullanmadan önce yüzünüzü boynunuzu hafif ıslatın. Ardından ise bu botoks maskesini boynunuza ve yüzünüze sürün. 20 dakika beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi denediğinizde ne kadar etkili bir botoks olduğunu fark edeceksiniz.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı