Sağlık

Dr. Yadigar Genç: Kanserle mücadelede başarı oranını arttırdık

Almanya’da kanser türlerine karşı yaptığı çalışmalarla tanınan Türk doktor Yadigar Genç, “‘immune tedavi yöntemi’ ile kanserle mücadelede başarı oranını arttırdık” dedi.

Eğitimini Aachen Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayan Dr. Yadigar Genç, ışınlama ve kemoterapi ile kanser tedavisinde hasta olmayan hücrelerin de zarar görmesi dikkatini çekmesi üzerine geliştirdiği “Immune Tedavi Yöntemi” tıp dünyasını heyecanlandırdı.

Almanya’da bulunan birçok hastanede onkololojik ameliyatlar gerçekleştiren Genç, Dünya’da ilk kez kanserin içerisinde yetişen ve kanseri içten yok eden hem de kanser ve tümörleri immune sistemine (bağışıklık sistemi) hedef tahtası haline getiren onkolotik bir virüs geliştirdi.

İmmune terapi yöntemi kansere kesin çözüm!

Türkiye’de geçtiğimiz yıl kanser görülme oranında %560’lık bir artış gözlendiğini kaydeden Dr. Yadigar Genç, “Rapor edilmiş kanserin ne kadar fazla hayatımıza dahil olduğu ve büyük sorun yaratığı aşikar. İmmune terapi yöntemi yakın gelecekte kanseri bitirecek en önemli çözüm olarak görünmekte” dedi.

Dr. Yadigar Genç, aldığı ödüller ve yaptığı çalışmalarla Türkiye başta olmak üzere birçok ülkeden davet ve çalışma teklifi alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı