Sağlık

Differin 0.1 Jel Nedir? Ne İşe Yarar?

Differin 0.1 jel, sivilceler için kullanılan bir krem çeşididir.  Bu jel, reçeteyle satılan bir ilaçtır ve uzman doktorun talimatına göre kullanılmalıdır.

Sivilce ve aknelerle mücadele eden Differin 0.1 jeli, başka bir ilaç ile desteklemeye ihtiyaç yoktur. Jelin sivilcelere karşı etkisini gösterebilmesi için gece yatarken sürülmesi gerekir.

Doğru şekilde kullanıldığında sorunsuz olarak akneleri ve sivilceleri tedavi eder. Ancak differin jel 0.1 tedavisi esnasında başka kozmetik ürünleri uygulamak çeşitli sorunları beraberinde getireceği için kullanılmalıdır.

Differin 0.1 Jel nedir?

Differin 0.1 jel, orta dereceli olarak adlandırılan şiddetli olmayan sivilce ve aknelerin tedavisinde kullanılan ilaçtır. Sivilcelerin iyileşmesinde tek başına büyük başarı sağlayan bu jel, özellikle ergenlik döneminde gençlerde ortaya çıkan sivilceler için büyük fayda sağlar. Ergenlikte çıkan sivilceler için birçok kozmetik ürün bulunsa da differin jel dermatolojik olarak test edilerek doktor reçetesi ile kullanılan bir üründür.

Differin jel, kullanım talimatına göre kullanıldığı takdirde kısa süre içerinde hem estetik hem de sağlık yönünden olumsuz etkilere yol açan sivilceden kurtarır.

Cildi tazeleme özelliği de bulunan jel, cilt lekelerini tedavi edecek nitelikte değildir. Bu yüzden, bu jeli bilinçli kullanmak gerekir.

Adapalen maddesinden üretilen differen 0.1 jel, 30 gramlık tüplerde reçeteyle satılır. Bünyesindeki adapalen içeriği sayesinde sivilceleri kurutup iltihaplanmayı önleyerek akne ve sivilce tedavisinde olumlu sonuçlar verir.

Differin jel, gençler başta olmak üzere çok akne sorunu olan sivilce ve akneleri kurutmasının yanı sıra cilde tazelik ve parlak bir görünüm sağlar.

Differin Jel 0.1 Ne İşe Yarar?

Differen 0.1 jel sivilce ve akne tedavisinde sadece doktor önerisiyle kullanılan bir ilaçtır. Bu yüzden, doktor önerisi dışında kullanılırsa çeşitli cilt problemlerine neden olabilir.

Ergenlik dönemindeki sivilceler veya kadınların regl dönemlerine yakın güzlerde çıkan sivilceler, genellikle kendiliğinden kaybolur. Fakat bu durumlarda sivilceler iltihaplıysa tıbbi bir ilaç kullanımı zorunludur. Bu sivilce sorunlarında önerilen en etkili ilaçlardan birisi differin 0.1 jeldir.

Patlatılması zor, içi iltihaplı ve çok acı veren sivilcelerin tedavisi için etkili olan jel, ayrıca oldukça sağlıklıdır. Ancak tavsiye edilen miktarda kullanıldığı takdirde etkisini göstermektedir.

Differen 0.1 jel nasıl kullanılır?

Differin, reçete ile satıldığı için kullanım miktarı cildin yapısına göre uzman doktor tarafından belirlenmelidir.

Defferin 0.1 jel kulanım şekli, gece yatmadan önce yüze sürülme biçimindedir. Doktor tarafından aksi tavsiye edilmediği sürece günde bir kez kullanılır. Cildi soyma etkisi nedeniyle doz aşımı tehlikelidir.

Differen jel, cilt temizlendikten sonra uygulanır ve cilde daha kolay nüfus etmesi için masaj olarak yedirilmelidir.

Jelin sadece sivilce veya akne olan bölgeye sürülmesi, sonuç alma açısından yeterlidir. Ciltte açık yara mevcutsa kullanılması önerilmez.

Cildi soyduğundan kurutma etkisi yaratacağı için jel sürüldükten sonra kaliteli bir nemlendiriciyle cilt mutlaka nemlendirilmelidir. Fakat nemlendirici krem,  differin jel sürüldükten sonra en az 8 saat sonra uygulanmalıdır. Çünkü differin jel, farklı hiçbir kozmetik ürünü ve ilaçla birlikte kullanımı tavsiye edilmemektedir.

Differen 0.1 jel yan etkileri 

Sivilce ve akne tedavisinde etkili olan differin jel, kullanımına dikkat edilmesi gereken bir ilaçtır.  Eğer bu jel doktorun önerdiği şekilde kullanılmazsa, birçok ilaç gibi birtakım yan etkilere yol açabilir. Görülebilecek bu yan etkileri;

– Jelin en yaygın yan etkisi, ciltte soyulma ve kızarıklıktır

– jelin uygulandığı bölgede önemli derecede hassasiyet oluşur

– Beklenilenin tersine sivilcelerin çoğalması

– Göz çevresinde tahriş olma durumu, gözlerde şişme ile kaşıntı görülür

– Ciltte yanma ve kuruluk

Bu jeli kullanarak sivilcelerden kurtulmak isteyenler doktora başvurmalıdır. Doktor muayene sonrasında, reçeteyle satın alınan bu jel doktorun verdiği talimatlara göre kullanılmalıdır.

Differin jelin yan etkileri ile belirtilen talimatlara uygun olarak kullanılmadığı zaman karşılaşılıyor. Jel uygun şekilde kullanıldığında, kısa sürede sivilce ve aknelerden kurtulmayı sağlarken herhangi bir yan etki de göstermez.

Differin 0.1 jel fiyatı

Differin 0.1 jel fiyatı, gösterdiği etkilere göre uygun bir ücrete tabidir. Jel, eczanelerde, 15 TL’ye satışa sunulmaktadır.

Differin jelin uygun ücretli olması rastgele kullanılabileceği anlamına gelmemektedir.  Bu jel, mutlaka doktor muayenesinin ardından önerilen talimatlara göre kullanılmalıdır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı