Anne Çocuk

Bepanthol Pişik Önleyici Krem Nedir? Ne İşe Yarar?

Bepanthol Pişik Önleyici Krem, bebeklerin hassas ciltleri için özel olarak üretilmiş son derece etkili bir pişik merhemidir.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Kremin bünyesinde bulunan yüzde beş oranındaki Provitamin B5 cildi koruyarak bebeklerin ciltlerini yumuşacık, nemli, esnek ve pürüzsüz hale getirir.

Bayer ilaç firmasına ait olan Bepanthol kremlerin, Bepanthol Cilt Bakım Kremi, Bepanthol Dudak Bakım Kremi, Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem gibi bir çok çeşidi bulunur.

İşte, Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem hakkında detaylı bilgiler…

Bepanthol Pişik Önleyici Krem Nedir?

Bepathol Pişik Krem içerisindeki lanolin sayesinde tahrişin kaynağı olan sürtünmeyi önler. Kaygan bir yapıya sahip olan lanolin maddesi ile sürtünme azaltıldığı için pişik oluşumunun nedeni de ortadan kalkar.

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Krem bünyesinde parfüm, renklendirici, koruyucu madde ve antiseptik bulundurmaması nedeniyle her bez değişiminde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Bu krem yapışkan yapısı sayesinde hem kullanım olarak hem de bebeklerin hassas ciltlerini koruma anlamında oldukça iyi bir merhemdir.

Bepanthol Baby Pişik Kremi Ne İşe Yarar?

Bebeklerin cildi yetişkin insanlara göre daha hassastır. Bu yüzden, bebeklerin yaşadıkları cilt problemlerine karşı mücadele edecek ürünlerin aynı etkiye sahip olması büyük bir önem arz eder.

Bu noktada, ilaç firması Bayer tarafından geliştirilen ve sadece bebeklere özel olan olan bu Bepanthol Baby Pişik Merhemi, bebeklerin pişik problemlerinden en kısa sürede kurtulmalarına yardımcı olur.

İçeriğindeki provitamin B5, zeytinyağı ile oldukça doğal bir bileşen olan Bepanthol Baby pişik kremi, hem bebeklerin hassas bölgelerinde ortaya çıkan pişik problemlerine karşı etkin bir koruma sağlar hem de son derece ciddi bir tedavi edici etki oluşturur.

Bu krem, özellikle bebeklerin çiş ve kaka sonrası meydana gelen yüksek asit seviyesinin etkisi ile özellikle hassas bölgelerinde meydana gelen pişik sorunlarının ortadan kaldırılmasında yumuşatıcı etki oluşturarak, kızarıklık ve yanma şikayetlerinin giderilmesinde büyük rol oynar.

Bu gibi etkileri sayesinde günümüzde bebeklerin pişik şikayetlerinde Bepanthol Pişik  kremi güvenli bir şekilde kullanılabilir.

Bepanthol Pişik Önleyici Krem Nasıl Kullanılır?

Bebekler özellikle ek gıdaya başladıktan sonra pişik sorunlarıyla karşılaşıyorlar. İşte bu süreçte anneler, “Pişik nasıl geçer?” sorusuna yanıt aramaya başlıyor. Son yıllarda ğişiği en kısa sürede geçiren krem olarak Bepanthol Baby Pişik Önleyici Kremi biliniyor. Bepanthol Pişik Önleyici Krem kullanımı ise oldukça basit.

İlk olarak kremi kullanmadan önce ellerinizi güzelce yıkayın kurulayın. Bebeğinizin konforu için ılık, kuru, temiz bir ortam hazırlayın. Bebeğinizin bezini değiştirirken poposunu temizledikten sonra kremi sürerek ardından da yeni bezi bağlayın.

Eğer zamanınız ve uygun ortamınız varsa bebeğinizin poposunu bir süre açık bırakın. Bebek bezleri her ne kadar hava aldırıyormuş gibi gösterilse de aslında hava içe geçemez. Çünkü havanın geçtiği her yerden sıvı da geçebilir.

Bebeğinizin poposuna pişik kremini sürdükten sonra bebeğinizin altını bir süre açık bırakarak iyileşme süresine katkı sağlayabilirsiniz.

Bebeğin bezini değiştirmeden önce yapılması gereken hazırlıklar ise şu şekildedir:

Temiz bir bebek bezi hazırlayın.

– Mutlaka ıslak mendil bulundurun.

– Değiştirdiğiniz bezi veya kullandığınız ıslak mendiller için naylon poşet ayarlayın.

– Bepanthol baby pişik önleyici merhem veya muadili bir ürün alın

Bebek Bezinin Çıkartılma İşlemi

Bebek bezinin yapışkanları açarak bez üzerine katlayın.

– Bebeğiniz erkekse penisini mutlaka bir bez ile kapatın.

– Kalan dışkıyı bezin temiz bölümüyle silin.

– Bebeğinizi hafifçe ayaklarından tutarak yukarıya kaldırıp bezi katlayın.

– Çıkarılan bezi naylon poşete koyun.

– Islan mendil ile bebeğinizin altını güzelce temizleyin. Eğer bebeğiniz kız ise temizliği vajinaya doğru değil tam tersi yönünde yapın.

– Bebeğinizin poposunu ıslak mendil ile iyice silin.

Yeni Bebek Bezi Bağlama İşlemi

Bepanthol pişik kremini veya eş değerini bebeğinize sürün.

– Temiz bir bebek bezini bebeğinizin arka kısmına gelecek şekilde yerleştirin. Diğer bölümü de bacaklarının arasında kalmalıdır.

– Bebek bezini sıkı bir şekilde fakat bebeğinizin cildinde herhangi bir iz bırakmayacak şekilde bantları yapıştırın.

– Özellikle kullanacağınız uygulamalar için kullandığının ürünün mutlaka kullanma talimatına bakın.

Bepanthol Pişik Önleyici Merhem Fiyatı

Bepanthol Pişik Önleyici Krem fiyatı, gösterdiği etkiye göre oldukça uygun fiyatlı bir üründür. Kremin fiyatı alındığı yere göre değişiklik gösterse de fiyatı 20-25 TL civarındadır.

Piişik önleyici kremlerin fiyatları uygun olsa da oldukça etkilidir.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı