Güzellik

Bepanthol dudak bakım kremi nedir? Ne işe yarar?

Bepanthol dudak bakım kremi, cildin ihtiyacı olan önemli vitaminler arasında yer alan ProVitamin B5 (dekspantenol) bileşeninden oluşmaktadır.

Dudaklar dış etkenler nedeniyle zaman içerisinde kurur ve çatlar. Pürüzsüz görünümünü kaybeden dudakların mutlaka nemlendirilerek korunmaya alınmasına gerek vardır.

Bepanthol dudak kremi, kuruyarak çatlamış dudakları nemlendirir, pürüzsüz görüntüye kavuşturur.

Bepanthol dudak bakım kremi hakkında detaylı bilgi yazımızda…

Bepanthol Dudak Bakım Kremi Nedir?

Bepanthol dudak bakım kremi, daha çok Bepanthol cilt bakım kremi ile bilinen Bepanthol ailesinin dudak bakımı için özel olarak üretilen kremidir.

Bepanthol dudak bakım kremi, adından da anlaşılacağı üzere dudak bakımı için sıkça tercih edilen ideal bir krem çeşidi olarak karşımıza çıkar.

Kuru ve çatlak dudaklara sahip olanlar için tavsiye edilen bakım kremlerinin başında yer alır. Dış etkenlere karşı hassas dudakları bulunan kişilere göre biçilmiş kaftan da denilebilir.

Bepanthol dudak bakım kremi, bepanthol lippencreme olarak da geçmektedir ve bu iki krem bire bir aynıdır.

Bepanthol Dudak Bakım Kremi Ne İşe Yarar?

Bepanthol dudak bakım kreminin faydası, dudakları dış etkenlere karşı koruyarak dudakların kuruluğunu ve çatlamasını önlemesidir. Herkesin arzu ettiği yumuşak dudaklara bepanthol dudak kremiyle ulaşmak mümkündür.

Zaman içerisinde kuruyan dudaklar, çatlayarak yumuşak dokusunu kaybeder. Pürüzsüz yapısını yitiren dudakların nemlendirilerek onarılmaya ihtiyacı vardır. Bepanthol dudak kremi sayesinde ise kuruyarak hasar gören dudaklar nemli ve pürüzsüz görünümünü yeniden kazanır. Anından nemlendirme etkisi bulunan Bepanthol dudak kremi, dudakları anında nemlendirir ve ciddi şekilde koruma sağlar. Bepanthol dudak kremini, el değmeden gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bepanthol dudak bakım kremini kullanarak sizde rahat bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Bepanthol dudak kreminin faydaları saymakla bitmiyor. Bepanthol dudak bakım kremini temin ettiniz ancak nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Dudak Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Elinizi sürmeden rahatlıkla kullanabiliceğiniz Bepanthol dudak kremini, gün içerisinde istediğiniz kadar sürebilirsiniz. Dudaklara herhangi bir yan etkisi olmayan Bepanthol dudak kremi, çok küçük bir tüp içerisinde yer alır.

Taşınması da oldukça kolay olan bu kremi, çantanızda hatta cebinizde bile çok rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Bepanthol dudak kremi 7.5 ml tüplerde eczaneler satılmakta ve kolaylıkla temin edilebilmektedir. Dudaklara sürüldüğü anda hemen nemlendirme etkisi olan bepanthol dudak kremi, dudaklarda meydana gelen çatlakları ve kuruluğu ortadan kaldırır. Adım adım kullanma şekli ise aşağıdaki şekildedir.

Kullanım Şekli

Bepanthol dudak kremini kutusundan çıkartarak kapağını açın.

– Tüpün yuvarlak olan kısmını dudaklarınıza doğru değdirin.

Ardından tüpü çok fazla olmamak şartıyla sıkın.

– Tüp ile birlikte elinize değdirmeden dudaklarınıza sürün.

Bu krem günde 2-3 defa kullanabilirken dilerseniz gün içerisinde sadece bir defa da sürebilirsiniz. Bu tamamen kremi kullanacak olan kişiye kalmış bir durumdur. Ancak bu krem, dudağın kuru hissedildiği anda kullanılması tavsiye edilir.

Eğer gece uyumadan önce kullanılırsa sabah uyanıldığı zaman dudaklar nemli olacaktır. Eğer dudaklara ruj veya kalem sürülecekse önce bepanthol dudak kremini kullanın ardından ruj ve kalem sürülür.

Bepanthol Dudak Bakım Kreminin Faydaları

Bepanthol dudak bakım kreminin faydaları, dudak çatlamasının önüne geçerken pürüzsüz dudaklara kavuşturmasıdır. Diğer önemli faydaları ise şu şekildedir;

– Doğal bir dudak bakım kremidir.

– Sürüldüğü anda nemlendirici etkisini gösterir.

Dudakları korur.

– Dudakları yumuşatır.

– Pürüzsüz dudaklara sahip olmanızı sağlar.

– Parfüm ve paraben içermez.

– Dudakların uzun süre nemli kalmasına yardımcı olur.

– Rüzgar ve soğuktan kaynaklanan kuruluk ve çatlaklığı önler.

– Dudak bakımını en iyi şekilde gerçekleştirir.

– Dudakları olması gereken parlaklığına kavuşturur.

– İçerisindeki etken maddeler dudaklarınızı besler

– Dudaklar için herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

– Doz aşımı söz konusu değildir. O yüzden dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı