Güzellik

Bepanthol Cilt Bakım Kremi nedir? Ne işe yarar?

Bepanthol cilt bakım kremi, cildin ihtiyacı olan nemi sağlayarak kurumasının ve çatlamasının önüne geçen bir krem çeşididir. Eğer kuruma, çatlama, tahriş olma gibi cilt problemleri ile karşı karşıya kalıyorsanız Bepanthol cilt bakım kremini kullanarak bu problemlere veda edebilirsiniz.

Kuru ciltler yağlı ciltlere oranla daha çabuk kırışır ve yaşlanma belirtileri daha erken yaşlarda görülür. Cildin sağlıklı ve canlı görünmesi için belli bir nem oranına sahip olması gerekir. Aşırı sıcaklar, aşırı soğuklar ve rüzgar cildin kurumasına neden olur. Cildin kuruması sonucu ise deriler canlılığını yitirerek pul pul dökülür, ciltte kaşıntı ve kızarıklıklar meydana gelir. Bepanthol cilt bakım kremini kullanarak bu sorunların ortaya çıkmasını önleyebilirsiniz.

Bepanthol krem hakkında tüm merak edilenleri yazımızda bulabilirsiniz.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nedir?

Bepanthol cilt bakım kremi, Bayer ilaç firması tarafından üretilerek yaşlı genç demeden herkesin kullanımına uygun cilt bakım kremidir. Cilt nemlendirici özelliği bulunan Bepanthol cilt bakım kreminin etken maddesi, dekspantenoldur. Dekspantenol (ProVitamin B5), cilt bakımının vazgeçilmez vitaminlerindendir. Kısa sürede gösterdiği olumlu etkilerle bilinen Bepanthol cilt bakım kremi, paraben, parfüm ve renklendirici içermemektedir.

Eczanelerden reçetesiz olarak temin edilebilen Bepanthol, 30 ve 100 gramlık açık mavi-beyaz renklere sahip kutu içerisinde satışa sunulmaktadır.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Ne İşe Yarar?

Bepanthol hassas ve kuru ciltler için özel olarak üretilirken cildin kuruması ve çatlamasından kaynaklanan tahrişlerin giderilmesini sağlar. Bepanthol krem, deri tarafından hızlıca emilim sağlar ve bünyesinde bulunan Provitamin B5 sayesinde cildin yumuşamasına ve nemlendirilmesine yardımcı olur.

Adeta bir kırışıklık karşıtı olan Bepanthol krem, düzenli kullanıldığı takdirde cildin yaşlanmasının ve yaşlanmaya bağlı kırışıkların önüne geçer. Bepanthol, cildi dış etkenlere karşı korumasının yanı sıra deri yüzeyinde de koruyucu etkiler gösterir.

Bepanthol cilt bakım kreminin kullanım alanı oldukça geniştir. Bu kullanım alanları arasında;

– El ve yüzde oluşan çatlaklar,

– Cildin nem oranını dengelemek,

– Yüz, sırt veya kollardaki sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi,

– El ve ayak bakımı,

– Kurumaya bağlı dökülmeler,

– Cilt üzerindeki kızarıklıklar,

– Tüm vücut bakımı,

– Her türlü cilt tahrişinde,

– Soğuklardan dolayı oluşan cilt gerilmeleri bulunmaktadır.

Su bazlı kremler arasında yer alan Bepanthol krem, hızlı şekilde emilerek yağlılık hissi yaratmaz.

Bepanthol Cilt Bakım Kreminin Faydaları Nelerdir?

Bepanthol nemlendirici etkisiyle bilinse de sadece cildi nemlendirmekle kalmayarak cilt sağlığına birçok katkı sağlar. İşte, cilde sağladığı diğer faydalar:

Su bazlı yapısı sayesinde yağlanma yapmaz,

– Kısa sürede cildin ihtiyacı olan nemi kazandırır,

– Hızlı emilir,

– Ellerin nem ihtiyacını karşılayarak kırışıklıkları yok eder,

– Cilt üzerindeki çatlaklarda özellikle ayak topuklarının çatlaklarında etkilidir,

– Kış günlerinde cildi soğuklara karşı korur,

– Yaz aylarında güneşin etkisini en aza indirir,

– Uygulamalar düzenli yapıldığında sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde kullanılır,

– Yaşlanmaya karşı etkileri en aza indirir,

– Vücutta buluşan kırışıklıkların, özellikle kuru ciltler için olan kırışıklıkların önüne geçer,

-Vücut kızarıklıklarını yok eder.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi Nasıl Kullanılır?

Bepanthol cilt bakım kreminin faydalarını en iyi şekilde görmek için düzenli olarak kullanmalısınız. Herhangi bir yan etkisi olmayan bu kremi, vücut üzerine yeterli miktarda sürülerek kullanılabilir. Cilde sürülen krem, dairesel ve yumuşak hareketlerde deri altına iyice yedirilir. Tüm cilt bakımı için uygun olan Bepanthol  krem, günde 1 veya 2 kez uygulanabilir.

Bepanthol Cilt Bakım Kremi İçeriği

Yan etkisi bulunmayan Bepanthol, doğal yapısı nedeniyle sıkça tercih edilir. Etkin maddesi ProVitamin B5 (dekspantenol) olan krem, paraben, parfüm, antiseptik ve renklendirici içermez.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı